Spitsbergen zdjęcia

Wśród różnych blogów poświęconych tematyce skandynawskiej zwraca uwagę "Szwecjoblog - o Szwecji z mojej perspektywy". To bardzo ciekawa lektura dla osób zainteresowanych kulturą Szwecji, którą warto dodać do "Ulubionych".

Blog prowadzi absolwentka filologii szwedzkiej, która kraje skandynawskie odwiedzała nie raz, i nie dwa. Co znajdziecie na "Szwecjoblogu"? Wpisy o kulturze i języku szwedzkim napisane z dużą znajomością tematu, zawierające sporo przydatnych informacji, czasem z odrobiną dystansu, a czasem w sposób humorystyczny.

Z ostatniej lektury polecamy nazwy produktów IKEA - mało tego, przy okazji możecie sprawdzić jakim meblem moglibyście zostać; wystarczy tylko wpisać swoje imię (dla autora tego wpisu przewidziano karierę... stolika).

nauka szwedzkiegoOczywiście, autorka nie próżnuje i od naszej ostatniej wizyty blog już się wzbogacił o kolejne, ciekawe wpisy, z którymi warto się zapoznać. Treść dopełniają zdjęcia, dzięki których chociaż na chwilę możemy się przenieść myślami do odległej Szwecji - chociaż, może właśnie dzięki "Szwecjoblogowi" staje się ona bardziej bliska.

{googlepagebadge}

Podstawowe informacje

Flaga Szwecji

 Oficjalna nazwa: Królestwo Szwecji

Język urzędowy: szwedzki

Stolica: Sztokholm

Całkowita liczba ludności: 9 596 436

Ustrój polityczny: monarchia parlamentarna

Waluta: korona szwedzka (SEK)

Religia dominująca: luteranizm

Graniczy z: Finlandią, Norwegią

Podział administracyjny: 21 regionów administracyjnych (län) i 290 gmin (kommuner)

Duże miasta: Sztokholm, Göteborg, Malmö, Uppsala, Västerås

 

 

Scroll to top