Spitsbergen zdjęcia

Polecamy Waszej uwadze szczególny projekt muzyczny - koncert jazzowy polskiego zespołu w wulkanie Thrihnukagigurna Islandii, który odbędzie się w lutym 2017 roku.

Add a comment
Czytaj więcej...

Kraje skandynawskie, pomimo braku ciepłych, lazurowych mórz i wyszukanej kuchni, coraz bardziej przyciągają turystów. To świetna propozycja dla osób, które cenią sobie piękno przyrody – fiordów, gór czy rozległych płaskowyżów, a także lubią aktywnie spędzać czas jeżdżąc na rowerze, uprawiając nordic walking czy pływając kajakiem.

Add a comment
Czytaj więcej...

Tundra to zbiorowisko roślinności, charakterystyczne dla klimatu Arktyki. Z wpisu o klimacie Skandynawii wiecie, że występuje również przed kołem podbiegunowym, na górzystych terenach Norwegii i Szwecji.

Add a comment
Czytaj więcej...

Lodowce to nieodłączny element skandynawskiego krajobrazu. Możemy je podziwiać bez względu na porę roku - kiedy jednak planujemy bliższe spotkanie z nimi, powinniśmy pamiętać nie tylko o zabraniu ze sobą aparatu fotograficznego, ale raków, czekana, liny czy odpowiednio ciepłego ubrania.

Add a comment
Czytaj więcej...

Jednym z wielu naturalnych i sympatycznych mieszkańców Skandynawii jest renifer. Jest zwierzęciem hodowlanym, a także występuje dziko w przyrodzie - w miejscach, gdzie ludzie są rzadkimi gośćmi potrafi podejść na odległość 3m!

Add a comment
Czytaj więcej...
Scroll to top