Spitsbergen zdjęcia

Traena Music Festival ​odbywa się corocznie w Norwegii, na wybrzeżu Helgeland, w archipelagu Træna (ponad 1000 wysp). Na wyspy Husøya oraz Sanna można dostać się promem. Pięciogodzinny rejs rozpoczyna się w mieście Bodø, gdzie znajduje się lotnisko położone najbliżej miejsca festiwalu muzycznego.

Add a comment
Czytaj więcej...

Główny koordynator akcji ”Plukk an opp” Simen Andreas Henrik Knudsen w imieniu środowiska surferów w Norwegii zachęca do sprzątania norweskich plaż.

Add a comment
Czytaj więcej...

Trappers Trail jest wyścigiem psich zaprzęgów odbywającym się najdalej na północy, na Spitsbergenie z Longyearbyen do Kapp Laila. Odbywa się corocznie od 2009 roku na Spitsbergenie.

Add a comment
Czytaj więcej...

W najbliższym czasie norweskie miasto Stavanger stanie się jeszcze bardziej kolorowe - wszystko za sprawą Festiwalu Nuart, który trwa do 12 października.

Add a comment
Czytaj więcej...

Od 16 lipca do 23 sierpnia 2014 r. w kościele Korskirken w norweskim mieście Bergen odbył się festiwal ”Grieg in Bergen”.

Add a comment
Czytaj więcej...

Zakończyła się druga edycja sierpniowych zawodów kolarskich, które odbyły się podczas dnia polarnego od 14 do 17 sierpnia 2014 r. w Północnej Norwegii.

Add a comment
Czytaj więcej...

Podstawowe informacje

Flaga Norwegii

 Oficjalna nazwa: Królestwo Norwegii

Język urzędowy: norweski

Stolica: Oslo

Całkowita liczba ludności: 5 057 000

Ustrój polityczny: monarchia konstytucyjna

Waluta: korona norweska (NOK)

Religia dominująca: luteranizm

Graniczy z: Szwecją, Finlandią, Rosją

Podział administracyjny: 5 regionów (landsdeler) i 19 okręgów (fylker)

Duże miasta: Oslo, Bergen, Trondheim, Stavanger, Kristiansand

 

 

Scroll to top