Spitsbergen zdjęcia

Islandczycy Kristín Einarsdóttir i Haukur Thorr otworzyli w Kopenhadze  pierwszą kawiarnię dla miłośników kawy i… rowerów.

Otwarte w połowie grudnia Heritage Coffee & Bikes to miejsce łączące jakość starych rzeczy i nowoczesność. Można tutaj przyjść na kawę (serwują Caffè River), kupić stylowy rower lub dobrej jakości ubrania islandzkiej marki Farmers. Spora część wyposażenia pochodzi z recyklowanych materiałów od firmy Genbyg.

  Heritage Coffee & Bikes

Źródło: cphpost.dk

Właścicielami Heritage Coffee & Bikes są Haukur – były menedżer w dużej firmie z branży meblarskiej, architekt z wykształcenia, i Kristín, absolwentka ekonomii. Oboje przyjechali do Danii, nauczyli się języka i postanowili zostać.

„Sprzedajemy wiele rowerów w stylu vintage, odrestaurowanych przy użyciu oryginalnych części. Sporo rowerów produkowanych obecnie nie przypomina tych z dawnych czasów, a ludzie traktują je jako przedmioty jednorazowego użytku. Parę lat temu zacząłem się zajmować restauracją starych rowerów. Wtedy zobaczyłem, że ludzie chcą je kupować. Stąd wziął się pomysł na biznes – zacząłem je sprzedawać za pośrednictwem mojej strony internetowej hthorrbikes.com. Obecnie część z tych rowerów znajduje się na wystawie w sklepie. (…)

W zeszłym tygodniu odwiedziła nas grupa młodych ludzi, którzy przymierzali nasze ubrania i świetnie się bawili – to była prawdziwa zabawa. To jest właśnie atmosfera tego miejsca, którą chcemy tworzyć. Chcemy, aby ludzie czuli się tutaj zrelaksowani, mogli się spokojnie rozejrzeć i wszystkiego dotknąć” – mówi Haukur.

Więcej informacji - fapage Heritage Coffee & Bikes

Źródło: http://cphpost.dk

 


Spodobał Ci się artykuł? A może chcesz się dowiedzieć więcej o Skandynawii?

Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Podstawowe informacje

 Oficjalna nazwa: Królestwo Dani

Język urzędowy: duński

Stolica: Kopenhaga

Całkowita liczba ludności: 5 599 665

Ustrój polityczny: monarchia konstytucyjna

Waluta: korona duńska (DKK)

Religia dominująca: luteranizm

Graniczy z: Niemcami, Szwecją

Z Grenlandią i Wyspami Owczymi tworzy Wspólnotowe Królestwo Danii

Podział administracyjny: 5 regionów i 98 gmin

Duże miasta: Sztokholm, Århus, Odense, Aalborg, Frederiksberg

 

 

Nauka języka duńskiego

Słowniki języka duńskiego

Scroll to top