Spitsbergen zdjęcia

Badania wykazały, że Duńczycy są najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. Z czego to wynika? Naukowcy znaleźli odpowiedź na to pytanie.

Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Warwick w Wielkiej Brytanii za poziom zadowolenia z życia wśród różnych nacji mogą odpowiadać geny.

Naukowcy z CAGE (Centre for Competitive Advantage in the Global Economy), którzy prześledzili wyniki ze 131 krajów opracowanych na postawie międzynarodowych raportów takich jak "Gallup World Poll", "World Value Survey" oraz "European Quality of Life Surveys" i doszli do wniosku, że im bardziej przedstawiciele danej narodowości są spokrewnieni z Duńczykami, tym ich podejście do życia jest bardziej pozytywne.

Duńczycy - najszczęśliwszy naród

Stwierdzono, że może to być związane z genem, który posiadają Duńczycy, a który wpływa na poziom serotoniny potocznie zwanej "hormonem szczęścia".

W porównaniu do innych narodowości okazało się również, że rzadziej wśród nich występuje krótsza wersja genu odpowiadająca, zdaniem naukowców, za brak poczucia satysfakcji z życia.

Badania z dziedziny genetyki w tym zakresie mogą pomóc również naukowcom z dziedziny ekonomii i badań społecznych analizujących rożne zachowania ludzi na przestrzeni różnych populacji.

Źródło: http://www.dailymail.co.uk

 


Spodobał Ci się artykuł? A może chcesz się dowiedzieć więcej o Skandynawii?

Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Podstawowe informacje

 Oficjalna nazwa: Królestwo Dani

Język urzędowy: duński

Stolica: Kopenhaga

Całkowita liczba ludności: 5 599 665

Ustrój polityczny: monarchia konstytucyjna

Waluta: korona duńska (DKK)

Religia dominująca: luteranizm

Graniczy z: Niemcami, Szwecją

Z Grenlandią i Wyspami Owczymi tworzy Wspólnotowe Królestwo Danii

Podział administracyjny: 5 regionów i 98 gmin

Duże miasta: Sztokholm, Århus, Odense, Aalborg, Frederiksberg

 

 

Nauka języka duńskiego

Słowniki języka duńskiego

Scroll to top