Spitsbergen zdjęcia

Ta mała duńska wyspa położna jest na Morzu Bałtyckim. Jednym z większych miast na wyspie jest XVII-wieczne historyczne​ Ærøskøbing, z brukowanymi uliczkami i stylowymi​, kolorowymi​ domami, niczym z baśni Andersena. Miasto to jest popularne również z tego powodu, że ślub biorą tu pary z całego świata, wyspa ma wręcz renomę "wyspy ślubów".


​Drugie większe miasto to Marstal. Znane jest z tego, że jest zamieszkane głównie przez kapitanów, marynarzy oraz żeglarzy. Warto odwiedzić lokalne Muzeum Morskie. Wyspa słynie z przepięknych plaż. ​Warto zobaczyć plażę Vester Strand. Tamtejsze nadmorskie, drewniane, kolorowe domki są symbolem wyspy. ​Fani geologii niedaleko mogą obejrzeć klify Voderup Klint.

Wyspę bardzo lubią odwiedzać artyści, wędkarze i rowerzyści. Wyspiarska społeczność należy do ruchu "slow food", warto zjeść tam pyszne posiłki w lokalnych restauracjach, np. w Vindeballe Kro.​ Na wyspie jest zaledwie 14 morskich miasteczek oraz trzy miasta, dlatego jest to idealne miejsce do odpoczynku nad morzem. Na wyspę kursują promy,​ np.​ z miasta Svendborg.

źródło:www.tripadvisor.com

Zdjęcia z Norwegii

Norwegia zdjęcia

longyaerbyen

 

Dom pod biegunem. Gorączka (ant)arktyczna

Scroll to top