Spitsbergen zdjęcia

Dołącz

Napisz do nas

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/dagab/domains/goskandynawia.eu/public_html/plugins/content/socialbuttons/socialbuttons.php on line 53 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/dagab/domains/goskandynawia.eu/public_html/plugins/content/socialbuttons/socialbuttons.php on line 54 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/dagab/domains/goskandynawia.eu/public_html/plugins/content/socialbuttons/socialbuttons.php on line 80

Trappers Trail jest wyścigiem psich zaprzęgów odbywającym się najdalej na północy, na Spitsbergenie z Longyearbyen do Kapp Laila. Odbywa się corocznie od 2009 roku na Spitsbergenie.

Wyścig psich zaprzęgów rozpoczął się 11 kwietnia w Longyerbyen przy UNIS (The University Centre in Svalbard), a zakończył dzień później przy restauracji “Huset”. Trasa wyścigu (ok. 75 km) prowadziła z Longyearbyen przez Todalen i Bødalen do Kapp Laila. Droga powrotna zaś prowadziła z Kapp Laila przez Fardalen i Longyearbreen do Huset. Do pokonania były kilka dolin i lodowiec.

Kibice zgromadzili się głównie przy Fritham, Fardalen i Passet. Organizatorem wyścigu jest Longyearbyen Hundeklubb.

nw

 

źródło:www.trapperstrail.no

Spodobał Ci się artykuł? A może chcesz się dowiedzieć więcej o Skandynawii?

Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Zdjęcia z Norwegii

Norwegia zdjęcia

longyaerbyen

 

Dom pod biegunem. Gorączka (ant)arktyczna

Scroll to top